A fáraóhangya a hazai hangyafajták között különlegesnek számít. A hagyományos hangyairtás, vagy a házi módszerek használata a legtöbb esetben csak olaj a tűzre, éppen az ellenkezőjét érjük el vele, mint szeretnénk. A szakszerűtlen irtási kísérletekkel nem, hogy kevesebb hangya lesz a lakásban, de egyre több apró vörös fáraóhangya keseríti majd meg az életünket. A fáraóhangya csípés lehetőségétől nem kell tartani, mert nem csípnek. Ellenben számos betegséget terjeszthetnek, mindent megrágnak, mindenbe belemásznak, mindenhol ott vannak, nagyon zavaró lehet a jelenlétük.
A panel hangya
A fáraó hangya gyakori elnevezése még a panel hangya is, amely nem véletlen! Ez a hangyafajta elsősorban a panel- és társasházak hívatlan vedége. A hangyák alapesetben a kertekben élnek, és csak bizonyos esetben jönnek be a lakásba. A leggyakoribb ok a túl sok eső, melyet nem szeretnek, bejönnek a lakásba és ott szembesülnek a terített asztallal és bekerül otthonunk az élelemszerző útjukba.
A fáraóhangyák azonban mások, ők kifejezetten a lakásokban érzik jól magukat, és nagyon ritkán hagyják el a lakásokat a kertért. Ez annak köszönhető, hogy a trópusokról származnak, és nagyon szeretik a meleg, párás helyeket. Ezt tökéletesen megtalálták a panelokban, társasházakban. Különösen a fűtési szezont kedvelik, ilyenkor igen gyorsan képesek elszaporodni.
Szinte bárhol képesek fészket kialakítani, a királynő lerakja a petéit a bútorokba, karnisba, szegélylécbe, ajtófélfába, ablakba, de akár még a konnektorok vezetékeibe is. A vezetékek csatornáin közlekedve aztán egész panelházakat képesek megfertőzni, ahogy egyre több és több hangya kel ki a petékből.
Hogy néznek ki a fáraóhangyák?
A leggyakrabban a dolgozókat láthatjuk, apró méretű,1 mm körüli vöröses-barnás színű rovarok. A hímek feketék, és szárnyat viselnek, de ritkán látni őket, mert sokszor elő sem jönnek a bolyból párzani. A hímek élete igen rövid, a párzás után kb 4 hét. A királynő kb egy évig él, ezalatt 4-500 petét rak. Egy bolyban több királynő is található, amelyek folyamatosan biztosítják az utánpótlást. Ha túlszaporodnak, keresnek maguknak másik helyet, így könnyen megfertőzhetnek akár komplett társasházakat is.
Miért nehéz a fáraóhangya irtás?
A fáraóhangyákat körültekintően kell irtani, nem mindegy, hogy milyen hangyairtó szerrel kezeljük őket. A sajátosságuk, hogy veszélyt érezve elkezdenek aktívabban szaporodni, és új élőhelyeket birtokba venni.
Az általános hangyairtó szerekben kiűző hatású hatóanyagok is megtalálhatóak, melyek kiűzik a rovarokat a búvóhelyeikről. Ezt a fajta irtószert a fáraóhangya irtás során nem szabad használni, mert könnyen csak még több hangya lesz, vagy átzavarjuk őket a szomszédba. Onnan pedig idővel egészen biztosan visszajönnek, különösen, ha ott sem szakszerű hangyairtást végeznek.
Ha házilag szeretné megpróbálni őket kiírtani, mindenképpen csak olyan irtószert válasszon, amely kifejezetten a fárahangyák ellen hatásos. Sok esetben rezisztencia is kialakul ezek ellen az irtószerek ellen, azaz hozzászoknak a rovarok, és nem elég hatékony a kolónia kiírtásához. Ha több helyen is tapasztalja a jelenlétüket, több vélt, vagy valós fészek van, nagyobb a fertőzés, célszerű rovarirtót hívni.
A fáraó hangya irtását a rovarirtók mikrokapszulázott irtószerrel és hangyairtó csalétek (gél) kihelyezésével végzik, mely kifejezetten a fáraóhangyák ellen lett kifejlesztve. Minden esetben körültekintően, kellő alapossággal kell kezelni a problémát, hogy ne legyenek rendszeresen visszatérő vendégek ezek az apró rovarok.
Ha fáraóhangya irtás szükséges Önnél, örömmel segítünk! Hívjon minket a +3670 293-9534-as telefonszámon vagy töltse ki űrlapunkat!